خانه / رباتیک / ربات خودران ویژه ساختمان سازی از راه رسید
ربات خودران ویژه ساختمان سازی از راه رسید

ربات خودران ویژه ساختمان سازی از راه رسید

شرکت اچ پی از تولید ربات خودران جدیدی خبر داده که می تواند به طور مستقل نقشه ساخت هر ساختمان را در محل فعالیت مهندسان و کارگران چاپ و آماده کند.

اچ پی ربات کوچکی را معرفی کرده که می تواند با دریافت مستقیم دستورالعمل های ساخت از نقشه و چاپ خودکار آنها بر روی زمین، کار ساخت و ساز را به طرز چشمگیری سرعت بخشد. این ربات که سایت پرینت نام دارد، یک ابزار چیدمان فوق العاده سریع در حوزه عمران است.

ربات مذکور از جوهرهای مختلف برای طراحی خطوط و منحنی های دقیق و بازتولید وفادارانه اشکال پیچیده در هر طبقه استفاده می کند و با سطوح متخلخل مانند بتن و تخته و غیره سازگاری دارد. این ربات جایگزین فرآیند دستی و زمان بر چیدمان طراحی ساخت و ساز می شود.

برای فعال کردن این ربات لازم نیست کف ساختمان کاملاً صاف یا تمیز باشد و سایت پرینت می‌تواند بر روی سطوح به هم ریخته و بی‌نظم با موانعی تا ارتفاع ۲ سانتی‌متر هم کار کند. حسگرهای داخلی این ربات مانع از سقوط آن شده و شناسایی موانع را نیز تسهیل می کنند.

از این ربات علاوه بر چاپ خطوط چیدمان، می توان برای نگارش یادداشت‌های متنی بر روی زمین نیز استفاده کرد. ربات یادشده طراحی هایی که به طور دستی به ۷ ساعت زمان نیاز دارند را در عرض ۴۵ دقیقه انجام می دهد.

منبع:  فارس به نقل از نیواطلس،

حتما ببینید

آمازون از Astro رونمایی کرد ربات خانگی مجهز به الکسا

آمازون از Astro رونمایی کرد: ربات خانگی مجهز به الکسا

شایعات درست از آب درآمدند و آمازون از ربات مجهز به دستیار صوتی الکسا رونمایی کرد. این ربات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.