استقبال BOE از ریزش بازار کریپتو!

استقبال BOE از ریزش بازار کریپتو!

بانک مرکزی انگلیس (BOE) با انتشار گزارشی رسمی هشدار داد که بحران در بازارهای مالی سنتی و همچنین ارزهای دیجیتال هنوز به پایان نرسیده است.

بانک مرکزی انگلیس همچنین در این گزارش، خواستار تدوین و اجرای مقررات رگولاتوری برای نظارت هر چه بیشتر بر بازار رمزارزها با هدف حمایت از سرمایه گذاران شده و اعلام کرد کرد که چشم انداز وخیم بازارهای مالی منجر به ایجاد نوسان های شدید در این بازارها طی ماه های اخیر شده و بازار رمزارزها از جمله مواردی بوده که بیشترین ریزش ارزش سرمایه را در این فضا تجربه کرده است.

استیبل کوین های غیر پایدار!

در بخش دیگری از این گزارش آمده است که ریزش سنگین بازار رمزارزها منجر به ایجاد تنش روانی در میان سرمایه گذاران و افزایش کم سابقه فشار فروش برای دارایی های دیجیتال و تبدیل آنها به استیبل کوین هایی شد که متاسفانه برخی از آنها بدون هیچ گونه پشتوانه و شفافیت مالی، منجر به وارد آمدن ضربه بعدی به سرمایه گذاران شدند.

ریزش مشکوک بازار رمزارزها

بخشی از گزارش بانک مرکزی انگلیس به این فرضیه دامن زد که ممکن است بانک های مرکزی بزرگ جهان یکی از عوامل ریزش سنگین بازار کریپتو طی ماه های اخیر بوده باشند. این بانک در گزارش خود هشدار داده که در صورت ادامه روند رو به رشد بازار رمزارزها و سیستم مالی مبتنی بر آنها، خطرات وسیعتری در انتظار اقتصاد کشورها بود!

این بانک همچنین در ادامه خواستار وضع مقررات رگولاتوری در راستای فراهم آوردن امکان نظارت بانک های مرکزی بر عملکرد مالی بازار کریپتو شده و اعلام کرد که در صورت وضع چنین مقرراتی، هرگونه توسعه بیشتر و فعالیت بازار رمزارزها می بایست مبتنی بر همین مقررات باشد.

منبع: بازار

Check Also

هوش مصنوعی ModelScope ویدیوهای کوتاه در پاسخ به درخواست‌های متنی منتشر می‌کند

هوش مصنوعی ModelScope ویدیوهای کوتاه در پاسخ به درخواست‌های متنی منتشر می‌کند

یک سیستم هوش مصنوعی خلاقانه جدید به نام ModelScope اکنون ویدیوهای کوتاهی را در پاسخ به درخواست‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *