خانه / محتوی مرتبط / فین‌تک / بانکداری‌دیجیتال / ارز دیجیتال بانک مرکزی(CBDC) / استفاده از ارز دیجیتال ملی در کشورها: گسترش یوان دیجیتال در چین
استفاده از ارز دیجیتال ملی در کشورها گسترش یوان دیجیتال در چین

استفاده از ارز دیجیتال ملی در کشورها: گسترش یوان دیجیتال در چین

حسین عسکری

به گزارش خبرگزاری شینهوا، لان زو، رئیس سیاست پولی بانک مرکزی خلق چین (PBoC)، اعلام کرد که این کشور تعداد سایت‌های تست یوآن دیجیتال (e-CNY) را از ۱۱ محل به ۲۳ محل در کشور افزایش خواهد داد،این محل ها در ۱۵ استان از ۳۱ استان و مناطق خودمختار چین پراکنده شده اند.

PBoC بانک مرکزی چین است و مسئول توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی e-CNY یا CBDC است.

 در جریان کنفرانس مطبوعاتی روز چهارشنبه، زو موفقیت عرضه اخیر e-CNY را ستود و اظهار داشت: آزمایش‌های e-CNY در نیمه اول سال ۲۰۲۲،به عنوان وسیله پرداخت در بازی‌های المپیک زمستانی پکن، بسیار موفقیت‌آمیز بود.

 تقاضای داخلی، و تضمین توسعه اقتصادی پایدار از طریق کارکردهایی مانند ابزار قرارداد هوشمند.

لان زو، رئیس سیاست پولی بانک خلق چین افزود: مصرف‌کنندگان چینی تا ۳۱ می، ۲۶۴ میلیون تراکنش را به مبلغ ۸۳ میلیارد یوان (۱۲.۳۵ میلیارد دلار) خرج کرده‌اند. بیش از ۴,۵۶۷,۰۰۰ تاجر در سراسر این کشور پذیرش ارز دیجیتال ملی را آغاز کرده‌اند.

 برای گام‌های بعدی، زو می‌گوید بانک مرکزی قصد دارد تعداد سایت‌های آزمایش ارز دیجیتال ملی را افزایش دهد و قابلیت‌های تکنولوژیکی آن را افزایش دهد. 

در طول قرنطینه‌های سختگیرانه در چین برای ویروس کرونا، مقامات استانی و شهری اغلب با شرکت‌های فناوری این کشور برای کمک به ایردراپ‌های e-CNY همکاری می‌کردند. 

کاربرانی که یوان دیجیتال دریافت کرده‌اند می‌توانند، هدیه خود را در پلت‌فرم‌های مشخص و پایانه‌های تجاری درون‌برنامه‌ای به عنوان بخشی از هزینه‌های مصرفی خود خرج کنند.

 به غیر از کالاهای مصرفی، e-CNY می تواند برای پرداخت قبوض و مالیات در شهرداری های مختلف استفاده شود.

منبع: اقتصادآنلاین

حتما ببینید

روسیه روبل دیجیتال راه‌ندازی می‌کند

روسیه روبل دیجیتال راه‌ندازی می‌کند

 بانک مرکزی روسیه اعلام کرد: برای تغییر در سیستم‌های مبادلاتی کشور، ارز دیجیتال راه‌اندازی می‌شود. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.