خانه / متاورس / همکاری شبکه تلویزیونی کره جنوبی با سندباکس
همکاری شبکه تلویزیونی کره جنوبی با سندباکس

همکاری شبکه تلویزیونی کره جنوبی با سندباکس

 مهرداد فرامهر

شرکت‌های رسانه‌ای بیشتری برای حرکت به سمت دنیای متاورس صف می‌کشند از این رو رقابت برای اکوسیستم مجازی در حال داغ شدن است. بر اساس گزارش ها، شرکت پخش Munhwa (MBC)، یکی از رسانه های پیشرو کره جنوبی، یک مشارکت استراتژیک با پلتفرم متاورسی سندباکس ایجاد کرده است.

طبق اعلام سندباکس در آخر هفته، MBC یک شراکت متاورسی با ارائه دهنده خدمات تجربه مجازی امضا کرده است. با این کار MBC ساختمان های اداری و استودیوهای خود را در متاورس راه‌اندازی می کند.

علاوه بر این، این شبکه تلویزیونی همچنین محتوای دیگری با مضمون متاورس برای کاربران در پلتفرم سندباکس ایجاد خواهد کرد.

ام بی سی سابقه پروژه های مرتبط با متاورس را به نام خود دارد. در سال ۲۰۲۱، این شرکت آواتارهای مجازی خود را برای پنل های غیر سلبریتی در برنامه معروف “استعدادهای نقاب دار” راه اندازی کرد. این برنامه بازسازی برنامه “خواننده نقابدار” است که مدتی بوده در بین کره ای ها محبوبیت پیدا کرده است.

در همین حال، MBC در حال پخش  اولین برنامه موسیقی متاورس یعنی برنامه “Avatar Singer”است،. علاوه بر این، این برنامه متاورسی از طریق آواتار واقعیت افزوده AR  قابل دسترسی است که برای پنهان کردن چهره شرکت کنندگان استفاده می شود.

سرمایه گذاری رو به رشد متاورس کره

به نظر می رسد کره جنوبی تنها کشور آسیایی است که روی صنعت متاورس حساب باز می کند. از می ۲۰۲۲، این کشور آسیایی نزدیک به ۱۷۷.۱ میلیون دلار در اکوسیستم مجازی رو به رشد سرمایه گذاری کرده است.

علاوه بر این، دولت این کشور اولین دولتی است که یک پروژه ملی متاورس را آغاز می کند زیرا این کشور به دنبال رشد اقتصاد دیجیتال خود است.

منبع: اقتصادآنلاین

حتما ببینید

برنامه ریزی فورد برای حضور در متاورس؛ ارائه خودرو، کامیون، ون و لباس های مجازی به مشتریان

برنامه ریزی فورد برای حضور در متاورس؛ ارائه خودرو، کامیون، ون و لباس های مجازی به مشتریان

نویسنده و مترجم : جواد تاجی فورد، غول خودروسازی آمریکایی با ثبت ۱۹ نشان تجاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.