۳ سیگنال مهم برای بازار ارز دیجیتال

۳ سیگنال مهم برای بازار ارز دیجیتال

اعضای جامعه کریپتو در حال بررسی سه رویداد مهم اقتصاد کلان در ماه جولای هستند که می‌توانند بر مسیر بازار ارزهای دیجیتال و اقتصاد کلان ایالات متحده در سال جاری، تأثیر قابل‌توجهی بگذارند.

به گزارش سایت کوین تلگراف، در ۱۳ جولای، گزارش ماهانه شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) و داده‌های مربوط به تورم برای عموم منتشر خواهند شد. در ۲۶ تا ۲۷ جولای، تصمیماتی در مورد افزایش بیشتر نرخ بهره گرفته خواهد شد و در ۲۸ جولای، برآوردهای مربوط به تولید ناخالص داخلی (GDP) ایالات متحده در سه ماهه دوم ۲۰۲۲ منتشر خواهد شد که نشان می‌دهد آیا این کشور وارد رکود اقتصادی شده است یا خیر.

مایکل ون ده پوپه، تحلیلگر بازار، در ۴ جولای در توییتی نوشت:

  همه چشم‌ها به انتشار داده‌های CPI در هفته آینده دوخته شده است.

و افزود در صورتی که قیمت بیت کوین سطح ۲۰ هزار دلار را به عنوان حمایت پس بگیرد و از آن بالاتر رود، احتمال صعودی این ارز دیجیتال تا ۲۸ هزار دلار وجود دارد.

یکی از بنیانگذاران The Crypto Academy که در توییتر با نام کاربری Wolves of Crypto فعالیت دارد، به فالورهای خود گفته که مراقب این تاریخ باشند. وی می‌گوید:

    اگر CPI پایین بیاید، این موضوع می‌تواند کاتالیزور تشکیل الگوی «جهش گربه مرده» برای بیت کوین باشد.

شاخص CPI یکی از معیارهای سنجش چگونگی پیشرفت تورم با اندازه‌گیری میانگین تغییر قیمت‌های مصرف‌کننده است. افزایش مداوم تورم می‌تواند بر تقاضای ارزهای دیجیتال تأثیر بگذارد؛ چراکه مصرف‌کنندگان باید بیشتر از قبل برای زندگی خود هزینه کنند.

۲۶ تا ۲۷ جولای: افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو

پس از افزایش ۷۵ واحدی نرخ بهره در ماه ژوئن، یکی از قابل‌توجه‌ترین افزایش‌های ماهانه این رقم در ۲۸ سال گذشته، انتظار می‌رود که در اواخر این ماه، نرخ بهره بیشتر افزایش یابد.

افزایش نرخ بهره، یکی از ابزارهای اصلی مورد استفاده توسط فدرال رزرو برای مدیریت تورم، از طریق کند کردن اقتصاد است. افزایش نرخ بهره منجر به افزایش هزینه‌های وام می‌شود که می‌تواند باعث دلسردی مصرف‌کنندگان شود. این موضوع، همچنین می‌تواند بر قیمت دارایی‌های با ریسک بالاتر، مانند ارزهای دیجیتال، فشار نزولی وارد کند؛ زیرا سرمایه‌گذاران تنها می‌توانند با قرار دادن پول خود در حساب‌های دارای بهره یا دارایی‌های کم‌ریسک، شروع به کسب بازدهی مناسب کنند.

۲۸ جولای: آیا در رکود هستیم؟

در ۲۸ جولای، دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده برآوردی از تولید ناخالص داخلی این کشور در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ منتشر خواهد کرد.

این رقم در سه ماهه اول امسال برابر با منفی ۱٫۶ درصد بود که انتظار می‌رود در سه ماهه دوم، به منفی ۲٫۱ درصد هم کاهش یابد. در صورت کاهش تولید ناخالص داخلی ایالات متحده برای دومین سه ماهه متوالی، می‌توان گفت که این کشور وارد رکود اقتصادی شده است.

در چنین شرایطی، بیت کوین با اولین رکود اقتصادی تمام‌عیار خود مواجه خواهد شد و احتمالاً در کنار سهام شرکت‌های فناوری، شاهد کاهش مداوم ارزش خود خواهد بود.

روزنه‌های امید برای بیت کوین؟!

علی‌رغم این پیش‌بینی‌های غم‌انگیز، برخی از کارشناسان برجسته کریپتو، سقوط اخیر بازار رمزارزها به دلیل عوامل اقتصادی کلان را یک نشانه مثبت کلی برای این صنعت می‌دانند.

به گفته تحلیلگران و کارشناسان کریپتو، این اولین سقوط ارزهای دیجیتال است که از عوامل کلان خارجی ناشی می‌شود. به گفته آنها، چرخه‌های نزولی قبلی بازار رمزارزها ناشی از عوامل درونی بود، به عنوان مثال، هک صرافی Mt.Gox به عنوان بزرگترین سرقت تاریخ بیت کوین در سال ۲۰۱۴ و رایج‌ شدن کلاهبرداری‌های رمزارزی از طریق عرضه اولیه کوین (ICO) در سال ۲۰۱۸.

منبع: گسترش

Check Also

هوش مصنوعی ModelScope ویدیوهای کوتاه در پاسخ به درخواست‌های متنی منتشر می‌کند

هوش مصنوعی ModelScope ویدیوهای کوتاه در پاسخ به درخواست‌های متنی منتشر می‌کند

یک سیستم هوش مصنوعی خلاقانه جدید به نام ModelScope اکنون ویدیوهای کوتاهی را در پاسخ به درخواست‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *