برگزاری نخستین کنفرانس بین‌المللی توسعه کسب و کار و تحول دیجیتال

برگزاری نخستین کنفرانس بین‌المللی توسعه کسب و کار و تحول دیجیتال 

 دبیرکل اولین کنفرانس بین‌المللی توسعه کسب و کار و تحول دیجیتال با اشاره به برگزاری نخستین کنفرانس بین‌المللی توسعه کسب و کار و تحول دیجیتال به میزبانی دانشگاه اصفهان بر ضرورت تحقق تحول دیجیتال در راستای انقلاب صنعتی پنجم تاکید کرد.

علی صنایعی با تاکید بر ضرورت تحقق تحول دیجیتال، اظهار کرد: تحول دیجیتال، دنیای امروزی و تقریباً تمام حوزه‌های کسب‌وکار از جمله شیوه عمل و نحوه ارائه ارزش به مشتریان را تغییر می‌دهد. برای کسب‌وکارها و بنگاه‌های صنعتی، کسب دانش در مورد فناوری‌هایی که محرک اصلی این تغییرات است و مهم‌تر از آن، کسب تجربه و دانش در مورد نحوه مدیریت و اجرای استراتژی‌های تحول دیجیتال بسیار حیاتی است، چرا برای که سازگاری و بقا در عصر دیجیتال و انقلاب صنعتی پنجم غیرقابل اجتناب است.

وی با بیان اینکه انقلاب صنعتی پنجم در راستای تحول دیجیتال در حال وقوع است، افزود: تحول دیجیتال موضوعی اجتناب‌ناپذیر است. متاورس و استفاده از رمزارز قابل کتمان نیست و رفته رفته به‌طور کامل محقق می‌شود؛ همانگونه که بانکداری الکترونیکی منجر به تحول دیجیتال در بانکداری شد، رمز ارز نیز جزئی از زندگی آینده خواهد بود.

به گفته استاد تمام گروه مدیریت دانشگاه اصفهان، در حال حاضر در فضای مجازی بدون حضور افراد خرید و فروش انجام، جلسات گروهی برگزار می‌شود و دنیای ما مملو از تحولات دیجیتال شده است. 

هیئت مؤسس انجمن علمی تجارت الکترونیک ایران به برگزاری نخستین کنفرانس بین‌المللی توسعه کسب‌وکار و تحول دیجیتال به میزبانی دانشگاه اصفهان اشاره و تصریح کرد: دانشگاه اصفهان در نظر دارد، اولین کنفرانس بین‌المللی توسعه کسب‌وکار و تحول دیجیتال را با حضور محققین و متخصصان برتر این حوزه از دانشگاه‌های مختلف داخلی و بین‌المللی شامل کشورهای آلمان، فرانسه، کانادا، استرالیا و … و صنایع و شرکت‌های بزرگ داخلی و دانشگاه هامبورگ با حمایت اتاق بازرگانی، نظام صنفی رایانه‌ای کشور، بانک ملت به‌عنوان یک بانک پیشرو در تحول دیجیتال و چندین شرکت خصوصی برگزار کند.

صنایعی ادامه داد: بعد از برگزاری ۱۳ دوره کنفرانس بین‌المللی تجارت الکترونیک امسال با توجه به ضرورت تحقق تحول دیجیتال و دولت الکترونیک مورد تاکید ریاست جمهوری، اولین کنفرانس بین‌المللی توسعه کسب و کار و تحول دیجیتال در گروه مدیریت دانشگاه اصفهان با همکاری دانشگاه‌های علامه، فردوسی مشهد، تربیت مدرس و شریف برنامه‌ریزی شده و با توجه به اینکه این همایش به‌صورت رسمی برگزار می‌شود، تمام مقالات این کنفرانس در پایگاه استنادی جهان اسلام ISC نمایه خواهد شد. 

سردبیر مجله علمی پژوهشی CBS از دریافت بیش از ۵۰ مقاله داخلی و خارجی تا امروز در دبیرخانه کنفرانس خبر داد و گفت: پس از داوری نهایی، حدود ۲۰ مقاله در طول دو روز برگزاری کنفرانس ارائه می‌شود.

اولین کنفرانس بین‌المللی توسعه کسب و کار و تحول دیجیتال، چهارشنبه و پنجشنبه، ۱۸ و ۱۹ آبان، به میزبانی دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود. حاکمیت و رهبری دیجیتال، توسعه منابع انسانی و تجربه کارکنان در تحول دیجیتال، مدل‌های کسب و کار در عصر دیجیتال، بازاریابی دیجیتال و تجربه مشتری دیجیتال، بانکداری دیجیتال، تکنولوژی مالی و تحول دیجیتال در خدمات مالی، داده‌های بزرگ و تصمیم‌گیری مبتنی بر داده در عصر دیجیتال، مدیریت گردشگری دیجیتال، مدیریت زنجیره تامین پایدار در عصر دیجیتال، نوآوری دیجیتال و اکوسیستم کارآفرینی و سیاست‌گذاری، قانونگذاری و مدیریت نوآوری در کسب وکارهای دیجیتال محورهای این همایش است.

انقلاب صنعتی پنجم در حال وقوع است

Check Also

در داووس مطرح شد؛ هشت فناوری که زندگی را متحول می‌کند

در داووس مطرح شد؛ هشت فناوری که زندگی را متحول می‌کند

گروهی از افراد مطرح حوزه فناوری طی نشست سالانه «مجمع جهانی اقتصاد» در داووس سوئیس، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *