خانه / محتوی مرتبط / فین‌تک / بانکداری‌دیجیتال / بانکداری دیجیتال / ایجاد انقلاب در بانکداری نوین با استفاده از هوش مصنوعی
ایجاد انقلاب در بانکداری نوین با استفاده از هوش مصنوعی

ایجاد انقلاب در بانکداری نوین با استفاده از هوش مصنوعی

کارشناس صنعت بانکی با اشاره به اینکه مشتریان امروزی به دلیل استفاده از تکنولوژی و فناوری در زندگی روزمره خود از بانک‌ها انتظار دارند که شاهد فناوری‌های نوین در کسب و کار‌های خود باشند، گفت: بانک ایران زمین در راستای ارائه خدمات بهینه بانکی با همکاری هلدینگ‌های های‌وب نئوبانک را با تفکر دیجیتال و برنامه‌نویسی باز طراحی و راه‌اندازی کرده تا بتواند خدمات مفیدتری را به مشتریان خود ارائه دهد.

یکی از مباحثی که طی چند سال اخیر مورد توجه بوده موضوع استفاده از فناوری هوش مصنوعی است که این مهم در دستور کار دولت‌ها در اکثر کشور‌ها قرار گرفته است به گونه‌ای که رهبر انقلاب حتی در دیدار با مسئولان و نخبگان به این مهم تأکید داشته و دارند. می‌توان گفت که هوش مصنوعی در آینده‌ای نه چندان دور در تمام فعالیت‌های کلیدی نقش اساسی و کلیدی ایفا خواهد کرد.

برهمین اساس رهبری انقلاب در سال گذشته در دیدار با نخبگان و استعداد‌های برتر علمی از “هوش مصنوعی” به‌عنوان یک مسئله مهم و آینده‌ساز نام بردند و با اشاره به تجربیات کشور‌های مختلف دنیا در توسعه هوش مصنوعی تأکید کردند: این مسئله در اداره آینده دنیا نقش دارد و باید به‌گونه‌ای عمل کنیم که ایران جزو ۱۰ کشور برتر هوش مصنوعی در دنیا قرار بگیرد.

براساس این گزارش بانک‌های کشور برای تحقق بخشیدن به منویات رهبر معظم انقلاب و توسعه کشور در تلاش هستند که فناوری روز، منجمله هوش مصنوعی را در ارائه خدمات خود کاربردی کنند. بسیاری از کارشناسان و محققان اعتقاد براین دارند که در اقتصاد دیجیتال امروز، هوش مصنوعی بسیاری از فرایند‌های بانک را متحول خواهد ساخت؛ چرا که هوش مصنوعی ارائه خدمات به مشتریان را سهل و ساده‌تر می‌کند.

برهمین اساس بانک ایران زمین همانند سایر بانک‌های کشور توانسته از فناوری هوش مصنوعی بهره‌مند شود و این تکنولوژی نوین را در خدمات بانکی و موبایل و افزایش امنیت و کشف کلاهبرداری عملیاتی سازند.

حسن کاشی‌زاده کارشناس صنعت بانکی در گفتگو با خبرنگار «نبض بورس» در همین رابطه اظهار کرد: مشتریان امروزی به دلیل استفاده از تکنولوژی و فناوری در زندگی روزمره خود از بانک‌ها انتظار دارند که شاهد فناوری‌های نوین در کسب و کار‌های خود باشند. بانک‌ها در همین راستا به این نتیجه رسیدند که همسو با بانک‌های خارجی و خارجی در ارائه خدمات از همدیگر سبقت بگیرند و خدمات (خدمات بانکداری موبایلی، بانکداری الکترونیکی و ارائه خدمات بانکداری در دنیای اینترنت و با سرعت بالا) بهتری را در اختیار مشتریان قرار دهند.

وی تصریح کرد: هوش مصنوعی به بانک‌ها کمک می‌کند تا حجم عظیمی از داده‌ها را به سرعت ضبط و مدیریت کنند. همچنین بانکداران می‌توانند به خوبی از این سیستم‌های هوش مصنوعی برای اتخاذ تصمیمات استراتژیک و مواجهه با بحران‌ها استفاده کنند.

این کارشناس بانکی ادامه داد: بانک ایران زمین در راستای ارائه خدمات بهینه بانکی با همکاری هلدینگ‌های های‌وب نئوبانک را با تفکر دیجیتال و برنامه‌نویسی باز طراحی و راه‌اندازی کرده تا بتواند خدمات مفیدتری را به مشتریان خود ارائه دهد.

به گفته نوید رجایی‌پور مدیرعامل نئوبانک فردا، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین بر اساس داده‌هایی که در طی سال‌ها فعالیت “های وب” و “بانک ایران زمین” کسب کرده‌اند، به خدمات بهتر در این نئوبانک کمک قابل توجهی خواهد کرد. همچنین به عنوان یک اپراتور در کنار یک بانک سرویس‌های متمایزی را برای ارائه به کاربران، دارد.

کاشی‌زاده خاطرنشان کرد: بانک‌های کشور‌های باید همواره سعی براین داشته باشند تا از بکارگیری فناوری‌های نوین غفلت نکنند؛ چرا که کوتاهی در عرصه خدمات باعث از دست دادن مشتریان خواهد شد.

منبع: نبض بورس

حتما ببینید

استخدام مدیر اجرایی سابق مایکروسافت توسط JPMorgan برای بخش رمزارزها

استخدام مدیر اجرایی سابق مایکروسافت توسط JPMorgan برای بخش رمزارزها

شرکت مدیریت دارایی JPMorgan، مدیر سابق مایکروسافت، تاحریم کمپتون Tahreem Kampton را به عنوان مدیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.