آخرین خبرها
خانه / فناوری / ربات و رباتیک / در دانشگاه نورت ایسترن؛ محققان ایرانی ربات پرنده و دونده ساختند

در دانشگاه نورت ایسترن؛ محققان ایرانی ربات پرنده و دونده ساختند

ربات های ساخت بشر معمولا یا تنها قادر به راه رفتن و پریدن هستند یا صرفا می توانند در آسمان پرواز کنند، اما پژوهشگران ایرانی دانشگاه نورت ایسترن آمریکا رباتی با همه این قابلیت ها ساختند.

این ربات نه تنها با استفاده از دوپای خود به راحتی راه رفته و می پرد؛ بلکه می تواند در فواصل کوتاه پرواز کند یا از روی موانع پیش رو به همین شیوه بگذرد.

ربات یادشده لئوناردو نام دارد و این کلمه مخفف عبارت LEg ON Aerial Robotic DrOne است که به قابلیت های متنوع ربات مذکور اشاره دارد. این ربات ۸۰ سانتیمتر قد دارد و می تواند به خوبی تعادل خود را حفظ کند. بخش عمده اجزای این ربات از فیبر کربنی ساخته شده و وزن آن تنها ۲.۷ کیلوگرم است.

یک موتور پیشران خاص تعبیه شده بر روی این ربات پرواز آن را ممکن می کند. البته این ربات از قدرت مانوری به اندازه پهپادها در هوا برخوردار نیست؛ اما از این طریق می تواند به راحتی از روی موانع بلند عبور کند.

طراح اصلی این ربات علیرضا رمضانی است و مرتضی غریب و سون جو چانگ نیز در این زمینه به وی کمک کرده  اند. ربات یادشده رقیبی قدرتمند برای ربات های تولیدی شرکت بوستون دینامیک محسوب می شود که از قابلیت های متنوعی برای عبور از موانع برخوردار هستند.

خبرگزاری مهر

حتما ببینید

رباتی که کلیه کارهای کشاورزی را انجام می دهد

 شرکت تجاری انگلیسی   Hands Free Hectare (HFH) موفق به تولید رباتی شده که قادر به جمع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *