آخرین خبرها
خانه / فناوری مالی(Fin Tech) / ارز الکترونیکی / برخورد با متخلفان سایتهای ارزکاوی/تدوین قوانین برای ارز دیجیتال
برخورد با متخلفان سایتهای ارزکاوی/تدوین قوانین برای ارز دیجیتال

برخورد با متخلفان سایتهای ارزکاوی/تدوین قوانین برای ارز دیجیتال

وزیر ارتباطات با بیان اینکه بررسی ها برای کسانی که از وب سایت ها در جهت ارزکاوی استفاده می کنند، ادامه دارد، گفت: با متخلفان این فرآیند برخورد جدی صورت می گیرد.وی همچنین از راه اندازی طرح اینترنت کودکان در آینده ای نزدیک خبر داد.

 خبرنگار مهر، محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه رونمایی از پروژه های مرکز تحقیقات مخابرات  ایران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مرکز ماهر در حال بررسی تخلفات صورت گرفته در زمینه وب سایت هایی است که از فرآیند ارزکاوی در جهت پول دیجیتال استفاده می کنند، گفت: به محض اینکه گزارش این مرکز آماده شود، برخورد جدی با متخلفان این وب سایت ها صورت گرفته و به مراجع قضایی آنها را معرفی می کنیم.

وی با بیان اینکه راه اندازی آزمایشی ارز دیجیتال در کشور در دست بررسی و پژوهش است، گفت: در این زمینه با همکاری بانک مرکزی در حال تدوین قوانین و مقررات در حوزه فنی و فقهی هستیم.

وزیر ارتباطات اظهار داشت: ارز دیجیتال نیازمند یک شبکه خاص نیست و در صورت تدوین ضوابط و مقررات آن قابل پیاده سازی در کشور خواهد بود

آذری جهرمی همچنین از خبر داد و گفت: در راستای تجاری سازی پروژه جستجوی بومی در کشور، موتور جستجوی پارسی جو را به عنوان پیش فرض اینترنت کودکان استفاده خواهیم کرد.

وی افزود: هم اکنون با توجه به استقبال صورت گرفته از این موتور جستجو، سهم موتور جستجوی پارسی جو، دو درصد از کل سهم جستجوی اینترنتی در کشور است. در این راستا در صدد اتخاذ سیاست هایی هستیم تا این محصول تجاری سازی شده و اقتصادی شود.وزیر ارتباطات یادآور شد: نمی توان به صرف رونمایی از یک پژوهش، واردات محصولات مشابه را در کشور ممنوع کنیم بلکه باید سیاست هایی در نظر گرفته شود تا پژوهشگر بتواند محصول خود را به تولید و تجاری سازی برساند.

آذری جهرمی با اشاره به لزوم نوسازی تجهیزات در حوزه امنیت اطلاعات و فناوری اطلاعات و ارتباطات خاطرنشان کرد: امروز نیاز به سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیون دلاری در این حوزه داریم.

وی با اشاره به برخی پروژه های رونمایی شده در مرکز تحقیقات مخابرات گفت: در زمینه این پروژه ها به دلیل تحریم اجازه واردات نداشتیم و امروز پژوهشگران ما مرزهای تحریم را شکسته و موفق به تولید داخلی در این حوزه شده اند.

حتما ببینید

برخی مسوولان فضای مجازی را به پیام‌رسان تقلیل داده‌اند

به گفته یک جامعه‌شناس، بسیاری از مسوولان کشور، فضای مجازی را صرفاً به پیام‌رسان یا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *