آخرین خبرها
خانه / نرم افزار و اپلیکیشن / پیام رسان و شبکه های اجتماعی / تاخیر قوه قضائیه و وزارت ارشاد دراجرای مصوبه حمایت از پیام رسانها

تاخیر قوه قضائیه و وزارت ارشاد دراجرای مصوبه حمایت از پیام رسانها

دبیر شورای عالی فضای مجازی از تاخیر قوه قضائیه و وزارت ارشاد در اجرای مصوبه حمایت از پیام رسان های داخلی خبر داد.

 خبرنگار مهر، ابوالحسن فیروزآبادی در جمع خبرنگاران در حاشیه همایش نظام حقوقی فناوری اطلاعات و ارتباطات در پاسخ به سوال خبرنگار مهر اظهار داشت: پیگیر نظارت بر اجرای مصوبه شورای عالی فضای مجازی برای ساماندهی پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی هستیم.

وی گفت: بر اساس بررسی های صورت گرفته، آنچه که مربوط به وزارت ارتباطات در اجرای این مصوبه می شد، از سوی این وزارتخانه به مرکز ملی فضای مجازی ارائه شده است اما آنچه که مربوط به تعهدات قوه قضائیه و وزارت ارشاد بوده، هنوز اجرایی نشده و این دو نهاد در اجرای این مصوبه تاخیر دارند.

فیروزآبادی اضافه کرد: در همین حال سازمان صدا و سیما همکاری خوبی در اجرای این مصوبه داشته و به آنچه که برعهده اش گذاشته شده، عمل کرده است.

دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه وزارت ارتباطات مجری وام ۵ میلیارد تومانی به پیام رسان های داخلی است، گفت: این وزارتخانه اعلام می کند که مشکلی برای اعطای این تسهیلات ندارد و مراحل نهایی را در این زمینه می گذراند.

فیروزآبادی افزود: هم اکنون پیام رسان های داخلی حدود ۱۲ تا ۱۳ میلیون کاربر دارند.وی همچنین در خصوص حل مشکل قانون مالکیت معنوی و کپی رایت در ایران گفت: این موضوع باید با همکاری سه قوه حل شود. شورای عالی فضای مجازی سیاستگذاری در این زمینه را به عهده دارد و تصمیم داریم چارچوب سیاستی برای آن مشخص کنیم تا قانون بهتری در این زمینه نوشته شود.

فیروزآبادی تصریح کرد: در حال حاضر موضوع حفاظت از اطلاعات و داده در اولویت برنامه های شورای عالی فضای مجازی قرار دارد و به زودی این موضوع را در صحن شورا به تصویب می رسانیم تا داده های مردم حفاظت شده و حریم خصوصی آنها در فضای مجازی رعایت شود.

حتما ببینید

توییتر و اسنپ‌چت از فیس‌بوک سبقت گرفتند

تحلیلگران بر این باورند که شبکه‌های اجتماعی توییتر و اسنپ چت هم‌اکنون گوی رقابت را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *